Recenze Dictador 20

Recenze Dictador 20

Vítáme vás u našeho recenzního článku, ve kterém se budeme věnovat kolumbijskému rumu Dictador 20. Tento rum zrající až 20 let na dubových sudech se změnil v celosvětově známou značku a stal se oblíbeným oslovením mnoha milovníků kvalitního alkoholu. V naší recenzi se zaměříme na charakteristické vlastnosti tohoto rumu a podíváme se na jeho chuťové vlastnosti, aroma a dojem po konzumaci. Připravte se na to, abychom vám přinesli ucelený pohled na tento výjimečný rum.

1. Ochutnáváme rum z Panama – Recenze Dictador 20

Po vzrušující cestě plné nevšedních zážitků z Panamy s nadšením dorazil do České republiky rum Dictador 20 ročníkového stáří. Je to rum bezedné kategorie s vyzrálou chutí, která zanechává dílčí pozitivní dojem na chuťových pohádcích. Tento rum patří mezi více než špičkové, a to díky svému zpracování a odbornosti, která byla vložena do procesu výroby.

Dictador 20 je made in Panama a je to karibský rum, který má příjemnou medovou barvu a svěží, rozvinutou vůni kávy a karamelu. Jeho chuť je velmi jemná, avšak intenzivní, s pravým množstvím sladkosti a s jemným dotekem koření. Při každém ochutnávání tohoto rumu se lze těšit na jeho delikátní aroma spolu s tóny kouře a kůže. Tento rum je více než jen rum, je to nápoj, který si můžete vychutnat i jako samostatnou degustační pochoutku.

Vyzkoušeli jsme ho i s čerstvou citronovou nebo pomerančovou šťávou a musíme říct, že pro jeho chuť není ničím nepřekonatelným. Dictador 20 lze také obohacovat hlubšími tóny kávy, s kůrovými aromaty a samozřejmě, pro ty, kteří si rádi přidají něco navíc, se hodí i skvěle s čokoládou. Nedovedeme si představit, že by naši čtenáři byli zklamáni z této lahodné a příjemné chuti, kterou nabízí tento nápoj. Jedná se o neokoukanou pochoutku, která se řadí mezi ty nejlepší různých druhů rumů. Vyzkoušejte si tento rum jako lahodnou přísadu svých oblíbených nápojů a staňte se součástí komunity lidí, kteří si dokážou uvědomit kvalitu a chuť spolu s neobyčejnými vůněmi a paletou chutí, které tohoto rumu nabízí.

2. Historie značky Dictador a její vliv na chuť rumu

Dictador patří k nejznámějším kolumbijským rumům a toto jméno má ve světě plno vážených fanoušků. Ale jak vlastně vznikla tato značka a jak ovlivnila chuť ru mu?

Pro příběh Dictadoru se musíme vrátit až do roku 1751, kdy Severoamerický kontinent ovládali Angličané a Španělé měli kontrolu nad Jižní Amerikou. Tehdy se v Kolumbii zrodila rodina Arango, která se proslavila chovem dobytka a výrobou cukru. Majitelé farmy La Charria si začali v roce 1913 zakládat i na výrobu rumu a v roce 1941 se s rodinným rumem začalo obchodovat pod jménem Dictador. Od té doby byly postupně vyvíjeny nejrůznější typy rumů, které zanechaly v gastronomickém světě vynikající jméno. Dictador je tedy historickou značkou, která si díky svému vysokému standardu kvality získala přízeň profesionálů i většiny spotřebitelů.

Jedním ze způsobů, jak Dictador nijak neztratil na své prestiži, je dodržování tradičních postupů. Každý drink, který je vyráběn z rumu Dictador, má za sebou pečlivý proces výroby. Rum dozrává v sudu z kolumbijského dubu, kde se mísí s arómami pocházejícími zvaných třešní. Poté je rum skladován na jen určitou dobu v solera systému, kde se opakující se procesy ochlazování a ohřívání napomáhají vytvořit jeho jedinečnou chuť. Dictador tedy patří mezi nejzajímavější značky rumu díky své poutavé historii a kvalitní výrobě.

3. Detailní popis chuti Dictador 20: aroma, chuťové tóny a dojem po doušku

Dictador 20 patří mezi nejlepší rumy na světě a s dobrým důvodem. Když se poprvé podíváme na barvu, je nádherně a sytě tmavá. Lákavá a intenzivní vůně nabízí sladké aroma karamelu a vanilky, které vám bezpochyby udělají chuťové buňky.

Po prvním doušku oceňujeme bohatou a příjemnou chuť. Na jazyku se objeví kombinace vanilky, karamelu a tmavého ovoce. Důležitým faktorem při degustaci je i příjemné zapíjení, jež zvyšuje celkový dojem. To si nelze nevšimnout ani po doušku – máme dlouhou a pestrá chuť Dicadoru 20, která lichotí jazyku a vytváří úžasný zážitek.

Aroma:
– Vůně je sladká s náznakem karamelu a vanilky.

Chuťové tóny:
– Kombinace vanilky, karamelu a tmavého ovoce.

Dojem po doušku:
– Příjemné zapíjení a dlouhá a pestrá chuť. Díky celkově vysoké kvalitě Dictador 20 je tento rum ideální pro požití nejen samotného, ale i jako základ pro různé koktejly. Oceňujeme jeho příjemnou exotickou chuť, která přináší pocit skutečného dobrodružství do našeho sklenice. Vzhledem k jeho ceně bychom ho však doporučili spíše pro výjimečné příležitosti, kdy si můžete dovolit si připsat nádherný zážitek do památky. Dictador 20 určitě stojí za vyzkoušení a my mu udělujeme plné zásluhy za jeho skvělou chuť a kvalitu.

Podobné příspěvky