Recenze rum Kraken

Recenze rum Kraken

V dnešní době je nabídka rumu velmi bohatá a každý z nás má své oblíbené značky. Nic netrvá však věčně a je vhodné občas vyzkoušet něco nového. Pokud hledáte něco opravdu výjimečného, rum Kraken by mohl být tou správnou volbou. Tato značka se stala v posledních letech stále populárnější a mnoho lidí se zajímá o jeho chuťové vlastnosti. V tomto článku se podíváme blíže na tento rum a podělíme se s vámi o naše dojmy z jeho degustace.

Recenze rumu Kraken: Stručný přehled

Jak jste si mohli všimnout, rum Kraken je silně zakořeněn v popkultuře, a to díky svému neobvyklému názvu, lahvi ve tvaru příšery a vynikajícímu marketingu. Nicméně, jak jsou na tom jeho chuťové vlastnosti?

Na začátku bychom měli zmínit, že rum Kraken není destilovaný v Karibiku, jak by se člověk mohl domnívat, ale ve Spojených státech. Nápoj je vyroben z melasy a každá várka zraje více než rok. Pokud jde o chuť, Kraken nabízí příjemnou kombinaci koření, melasy, vanilky a kakaa, což ho dělá oproti jiným rumům velmi specifickým. Preferují ho zejména ti, kteří hledají něco trochu silnějšího a složitějšího, a to i díky jeho silnému alkoholu s obsahem 47%.

  • Závěr: Rum Kraken je skvělý doplněk do vašeho barového sortimentu a rozhodně stojí za vyzkoušení pro všechny milovníky rumu a kořeněných nápojů. Jeho vynikající chuťové vlastnosti v kombinaci s přitažlivým obalem ho dělají ideální volbou pro večírky a speciální příležitosti.
  • Nakládání s Krakenem: Pokud hledáte nové způsoby, jak si vychutnat rum Kraken, vyzkoušejte například připravit si s ním koktejl Dark and Stormy nebo ho spojit s kávou. Kraken je také ideálním ingrediencí pro experimentování s různými směsmi koření při vlastním výrobě domácího rumu.

Kraken rum: Aroma, chuť a vzhled

Kraken Rum je temný rum s okouzlující a intenzivní chutí. Jeho aroma spojuje kořeněné zázvorové tóny s vůní medu a karamelu. To nejlepší z Kraken rumu však přichází ve chvíli, kdy ochutnáte jeho výraznou chuť, která se skládá z kombinace kakaa, mléka, skořice a vanilky. Pokud hledáte něco, co vám dokáže rozproudit krev v žilách, Kraken rum je pro vás ta pravá volba!

Kraken rum se pyšní i svým charakteristickým vzhledem. Jeho lahve mají tvar chobotnice a jsou černé jako noc. Navíc na každé lahvi najdete popisek, který podtrhuje unikátnost tohoto nápoje. Pokud se rozhodnete Kraken rum zakoupit jako dárek, určitě neuděláte chybu. Tento rum se totiž hodí na všechny příležitosti, od oslav až po romantickou večeři ve dvou. Jakmile ochutnáte Kraken rum, nikdy nebudete chtít sáhnout po ničem jiném.

Kraken rum: Kde koupit a jak servírovat?

Kraken rum získal mezi rumovými nadšenci velkou popularitu především pro svou výraznou chuť s nádechem vanilky, skořice a hnědého cukru. Pokud se i vy chystáte vyzkoušet tuto exotickou specialitu, následující informace vám pomohou najít správné místo k nákupu a naučit se, jak správně servírovat kraken rum pro maximální chuťový zážitek.

Kde koupit Kraken rum?
Kraken rum je k dostání v mnoha specializovaných obchodech s alkoholem po celé ČR. Většinou se prodává v objemu 0,7 l a 1 l. Pokud preferujete nákupy online, můžete rum objednat v některém z e-shopů s alkoholem. Doporučujeme vybírat varianty mezi 40–47 % alkoholu, aby byl rum co nejvíce kvalitní. Mezi nejoblíbenější přísady k tohoto rumu patří sodovka, grapefruitový džus nebo cola podle vaší chuti. Při servírování si nechte připravit pár kostiček ledu a mixujte je v poměru 2:1. Doufáme, že naše recenze rumu Kraken byla pro vás užitečná a přinesla vám nové poznatky a informace o tomto exotickém nápoji. Kraken je vynikající volbou pro všechny, kteří hledají neotřelou chuť a aroma v kombinaci s tradicí a historií. Vyzkoušejte tento kultovní rum s nezaměnitelnou etiketou a užijte si jeho plnou chuť a aromata. Pokud máte s rumem Kraken své vlastní zážitky nebo tipy na to, jak ho vychutnat nejvíce, nenechte nás samotné a podělte se s námi o své zkušenosti v komentáři u této recenze. A navštivte nás zase brzy na našem blogu, kde vám přinášíme nové zajímavé články a tipy na další alkoholické pochoutky. Na zdraví!

Podobné příspěvky