Recenze	Santos	Dumont XO

Recenze Santos Dumont XO

Vážení čtenáři, dnes se zaměříme na degustační recenzi Santos Dumont XO. Tento rum pochází z největšího producenta rumů na světě – Bacardi, a je pojmenován po slavném brazilském průkopníkovi letectví – Albertu Santos Dumontovi. Tento exkluzivní produkt je vyráběn z vysoce kvalitních ingrediencí a dochází k němu výrobní proces, který zajišťuje dokonalou chuť a vůni. V tomto blogu se dozvíte všechny podrobnosti o tomto vynikajícím nápoji a na závěr si zodpovíme otázku, zda stojí za to investovat do santosdumontského rumu XO.
Recenze	Santos	Dumont XO

Recenze Santos Dumont XO – tradiční rum z Brazílie

Santos Dumont XO je tradiční rum, který pochází z Brazílie a získává se z cukrové třtiny. Název rumu vychází z hvězdného letce Alberta Santose Dumonta, který se ve 20. letech 20. století stal slavným díky svým vynikajícím letům. Stejně jako osobnost, po které byl pojmenován, nabízí i tento rum nevšední zážitek, který kombinuje tradiční chuť brazilského rumu s moderní technologií a procesy výroby.

Santos Dumont XO je kypřený a jemný rum s lahodnou chutí. Jeho kvalita pochází z dlouholetého zrání v sudech z amerického dubu, které mu dodávají výraznou chuť a jemnost. Rum má světlejší zbarvení, s jemnými zlatavými odlesky. Při ochutnávce najdeme mnoho různých tónů, včetně kořenitých a karamelových, s nádechem exotických vůní a chutí. Jedná se o rum, který určitě stojí za ochutnání a který se hodí nejen pro mixování, ale i pro samostatnou konzumaci. Rozhodně by neměl chybět v sbírce každého milovníka rumu.

Povídání o výrobci Santos Dumont

V dnešním blogu se budeme věnovat brazilskému leteckému průkopníkovi Albertu Santos Dumontovi, jehož jméno nese významná francouzská firma vyrábějící kávovary a další kuchyňské spotřebiče. Santos Dumont se narodil v roce 1873 v Brazílii a již od dětství projevoval zájem o letectví. Ve svých devatenácti letech odešel do Francie, kde se setkal s mnoha významnými osobnostmi, jako byl například skladatel Erik Satie či spisovatel Jules Verne.

  • V roce 1901 dokázal s pomocí svého prvního lehkého aeroplánu přeletět 60 metrů
  • O dva roky později již dokázal letět délku 220 metrů
  • V roce 1906 se mu podařilo přeletět kanál La Manche.

V roce 1909 získal Santos Dumont titul velkoknížete biskupského kolegia a stal se tak průkopníkem civilního letectví. Jeho vynálezy a objevy ovlivnily další generace vědců a inženýrů ve vývoji letadel a moderního letectví. V roce 1932 spáchal Santos Dumont ve věku 59 let sebevraždu, neboť nemohl snést nástup technických nástrojů, jako byly bombardéry, které měly být novou generací letadlových strojů.

Degustace Santos Dumont XO – chutě a vůně

Pokud hledáte kvalitní koňaky, rozhodně neváhejte vyzkoušet Santos Dumont XO. Tato xo koňak byla vytvořena kombinací různých koňaků z různých oblastí Francie a díky tomu nabízí opravdu unikátní chuťový zážitek. Santos Dumont XO je vyzrálý koňak, který nabízí velmi jemnou chuť a aroma.

Jeho chutě a vůně jsou složené z ovocných tónů, karamelu, tmavé čokolády a koření. Tyto aroma pak dokonale doplňuje jemná vanilková chuť, která dodává koňaku nezaměnitelný charakter. Santos Dumont XO má vynikající strukturu a texturu, která je při ochutnávání velmi příjemná.

Pro plné vychutnání koňaku Santos Dumont XO doporučujeme ho podávat v pomalejším tempu a dát mu tak čas se otevřít. Na ústních sliznicích tak budete moci zažít plné spektrum jeho chutí a vůní. Koňak se také velmi dobře hodí jako digestiv po vydatné večeři nebo pro speciální příležitosti.

Nejlepší je ho podávat v malých skleničkách, které podtrhnou jeho elegantní charakter a umožní vychutnat si ho naplno. Pokud hledáte kvalitní a unikátní koňak, Santos Dumont XO je správnou volbou. V roce 2017 získal zlatou medaili na prestižní udílení cen v Paříži a jeho kvalitu ocení každý, kdo ocení opravdovou kvalitu a eleganci.

Pokud právě hledáte nápoj, který vám poskytne nezapomenutelný zážitek při relaxaci, nemusíte hledat dál. Santos Dumont XO je dokonalou volbou pro každého, kdo si chce vychutnat lahodnou kombinaci chutí a aromat. Tato skvělá lahvová koňaková destilát není jen o kvalitě, ale také o umění, které bylo vloženo do jeho výroby.

Santos Dumont XO je v Cairo Wines & Spirits k dispozici za velmi atraktivní cenu, takže neváhejte a vyzkoušejte ho. Věřte nám, nebudete litovat!

Podobné příspěvky