J.H. Andresen 40 Year Old White Port 20% 0,5l 1 ks

1 990 

Popis

Toto unikátní bílé portské patří k naprosté špičce ve své kategorii vyzrálých portských vín. Pyšní se krásnou barvou světlého jantaru, ale jeho vznešenost je postavena zejména na naprosto jedinečné vůni a prakticky dokonalé chuti.
Plné a bohaté aroma nabízí tóny žlutých rozinek, sušených meruňek a broskví, třtinového cukru a pomerančové kůry. Ty doplňují jemné tóny toffee, mandlí, kávy a dubového dřeva. Chuť je plná a skvěle strukturovaná. Sladkost vyváženě doplňuje svěží kyselinka společně s lehkou hořkostí. Dlouhotrvající chuť nejlépe vynikne při lehce vychlazené teplotě.
Bílá portská se vyrábí stejně jako červená, jsou však výhradně vyráběna z bílých odrůd. Mezi nejčastěji používané odrůdy pro výrobu tohoto portského patří Malvasia Fina a Códega.
Bílá stará portská vína, která po desítky let vyzrávají v dubových sudech je někdy velice těžké odlišit od starých Tawny, zatímco barva Tawny se dlouholetým vyzráváním stává stále světlejší, bílé portské naopak získává tmavší barvu.
Právě J.H. Andresen 40 Year Old White Port patří k naprosté špičce v kategorii vyzrálých bílých portských vín.
Poloha vinice – Douro: Cima Corgo a podoblasti Douro Superior
Zraje v 600 litrech velkých starých dubových sudech více než 40 let.
Ocenění:

2 zlaté medaile (Concours Mondial de Bruxelles 2013 a 2015)
2 stříbrné medaile (International Wine Challenge 2013 a Decanter World Wine Awards 2013)

Časté otázky

Cena za J.H. Andresen 40 Year Old White Port 20% 0,5l 1 ks je 1990 Kč. Náš katalog vám našel jednu z nejlepších cen.

Ano můžete. S J.H. Andresen 40 Year Old White Port 20% 0,5l 1 ks si můžete být jistí, že dostanete ten nejlepší produkt, který trh nabízí, protože byl pečlivě vybrán s ohledem na potřeby zákazníků. Věříme, že se tento produkt stane Vaším oblíbeným, stejně jako u mnoha dalších spokojených zákazníků. Má EAN kód 5602765002074.

V jaké kategorii produkt najdete a jaké má alternativy?

Vína - Podobné produkty: Sibling Rivalry Pink VQA Henry of Pelham 0,75 l, Speck Family Reserve Riesling VQA Henry of Pelham 0,75 l, Bischöfliche Weingüter Trier Fritz Willi Riesling Feinherb 0,75 l, J.H. Andresen Colheita 2005 Port 20% 0,75l 6 ks (karton)