Daiquiri - recept na drink

Daiquiri – recept na drink

Nejlepší je začít se učit vyrábět nápoje na bázi rumu tím, že se naučíte recept na daiquiri. Můžete si koupit hotové, lahvové daiquiris, ale je lepší to nedělat – nápoje v lahvích nemají příliš dobrou chuť. K výrobě diaquiri budeme potřebovat tři přísady: rum, limetkovou šťávu a cukrový sirup. Pitím tohoto jednoduchého koktejlu uvidíte, že rum se bude vždy hodit k receptům na ovocné nápoje.

Daiquiri – recept na drink

Ingredience na Daiquiri:

  • 40 ml bílého rumu
  • 20 ml limetkové šťávy
  • 10 ml cukrového sirupu

Způsob přípravy:
Všechny ingredience protřepejte v šejkru s ledem a slijte do vychlazené sklenice.
Jako ozdobu použijte klín z limetky.

Dnes je slovo daiquiri, podobně jako slovo martini, někdy používáno k pojmenování mnoha různých nápojů. Společným znakem různých koktejlů se slovem diaquiri v názvu je, že jsou vyrobeny z rumu, limetky a sladidla. Tyto přísady jsou výchozím bodem pro experimenty, které zahrnují například použití mixéru, dalšího ovoce nebo bylin.

Skutečné daiquiri je však extrémně jednoduchý nápoj, jehož kouzlo je založeno na vhodné rovnováze tří přísad. Pokud je vaše diaquiri příliš kyselé, přidejte do ní trochu cukru. Pokud je příliš sladký, přidejte limetkovou šťávu. Funkce Daiquiri spočívá v tom, že je lze snadno přizpůsobit individuálním preferencím. Stojí však za to si pamatovat základní recept na tento koktejl, abyste znali výchozí bod pro úpravu.

Podobné příspěvky