Pina Colada - recept na drink

Pina Colada – recept na drink

Určitě mnozí budou souhlasit, že Pina Colada je skvělý vynález. Bohužel není jasné, kdo je zodpovědný za vytvoření receptu na tento koktejl. Stezka v tomto případě vede na karibský ostrov Portoriko.

Pina Colada je tropický nápoj obvykle spojený s dovolenou v teplých zemích jako třeba Mojito. Tento koktejl často usrkávejte na pláži, u moře, v horkých dnech bez práce. Možná proto se Pina Colada těší pokračující popularitě. Nakonec máme obecně rádi věci, které mají hezké asociace. Navíc tento nápoj z ananasové šťávy, smetany, kokosové smetany a bílého rumu může být jednoduše velmi chutný.

Není divu, že po něm lidé často sahají. I když známe autory receptů na některé oblíbené nápoje (ví se například, že recept na koktejl s názvem Tom Collins vytvořil Jerry Thomas), identita osoby, která přišla s přípravou Pina Colada, je nejistá.

Existuje několik kandidátů, kteří se nazývají vynálezci Pina Colada. Všichni mají něco společného kromě toho, že jsou údajnými autory receptu na tento nápoj – jsou příbuzní Portoriku. Je tedy bezpečné považovat tento koktejl za portorický původ.

Pina Colada – recept na drink

  • 40 ml bílý rum
  • 40 ml kokosového mléka
  • 5 plátků konzervovaného ananasu
  • drcený led (asi půl sklenice)

Někteří tvrdí, že první Pina Coladu vyrobil portorický pirát a kapitán Roberto Cofresi, známý také jako El Pirata Cofresi. Dobrodruh, který zemřel v 19. století, údajně podával své posádce nápoj vyrobený z kousků kokosové vody, rumu a ananasu, aby zvýšil morálku. Tato verze příběhu je pravděpodobně stejně věrohodná jako poutavá. S největší pravděpodobností Pina Colada vynalezl v padesátých letech jistý Ramon „Monchito“ Marrero.

Ten muž byl v té době barmanem v baru Beachcomber, který byl kdysi umístěn v hotelu Caribe Hilton v Portoriku. Marrero měl od svých nadřízených obdržet poslání vytvořit koktejl, který se stane symbolem tohoto baru a hotelu. Po třech měsících experimentování podle všeho vytvořil recept na Pina Colada. Caribe Hilton je stále v provozu a na jeho webových stránkách jsou informace podporující tuto verzi nehod.

Dalším uchazečem o vynálezce Pina Colady je jistý Ramon Portas Mignot. Tento Španěl, který pracoval mimo jiné psal knihy o nápojích, kdysi pracoval jako barman v místě zvaném Barrachina v portorickém městě San Juan. Zdá se, že v roce 1963 jako zaměstnanec restaurace vyvinul první recept Pina Colada experimentováním. V dodnes existující restauraci Barrachina najdete pamětní desku připomínající tuto údajnou událost. Je těžké s jistotou posoudit, kdo je autorem receptu Pina Colada – Ramon Marrero nebo Ramon Mignot. Lze jen říci, že tento nápoj vynalezl pán v Portoriku jménem Ramon.

Podobné příspěvky